SU ARITMA

Konya Su Arıtma, İçme Suyu ve Şebeke Suyu Üzerine Kısa Kısa.

Büyük şehirlerde yaşayan insanlar her zaman için şehir şebeke suyunu içme suyu olarak görmemişlerdir. Bu konuda da oldukça haklıdırlar, şebeke suyu, günlük kullanıma elverişli olmasına rağmen hiç bir zaman içmek için yeterli kalitede bir su değildir. Atık vaziyetteki suların filtrelenmeden şebeke suyuna dahil olması, hava kirliliği, hijyenik olmayan şebeke boruları gibi olumsuz faktörler birleşince, şebeke suyu kalitesi düşmektedir.

Bu sebeplerden ötürü, insanlar içme suyu ihtiyacını polikarbonat’tan üretilen şişe içindeki sulardan karşılamaktadır. İlk bakışta çok düşük maliyetlerde satın alınabilir şekilde görünen bu sular, 1 yıl gibi bir maliyet hesabı yapıldığında dahi ortaya küçük bir servet çıkmaktadır. Piyasada 5-9 TL arasında değişen fiyatlarda satılan bu sulara ödenen miktar bütçenizde 1 yıl içinde önemli maliyetler oluşturmaktadır. Bu şekilde satın alınan sular içme suyu ihtiyacımızı karşılamakta fakat kullanım suyu görevini üstlenememektedir.

konya-su-aritma

Arıtılmamış Kullanım Suyunun Zararları?

İçme suyunu plastik veya cam şişelerde satın alıyorum, şebeke suyunun da sağlığıma herhangi bir olumsuz etkisi olmaz diye düşünüyorsanız, oldukça yanılıyorsunuz. Arıtılmamış suyun içerisinde, insan sağlığına ciddi zarar verebilecek bir çok bakteri, kireç ve yaşamı tehdit edebilecek nitelikte bir çok zararlı madde ihtiva eder. Siz bu suyu içmediğinizi düşünseniz de, beyaz eşyalarınızda (çamaşır makinası, bulaşık makinası, ütü, kombi) şebeke suyunun zararlarını açıkça görebilirsiniz. Bir makinayı bile çalışamayacak hale getirip ticari ömrünü kısaltan veya tüketen bu suyun, bir de yemeklerde kullanımı sonucu size verebileceği zararları düşünün.

Şebeke suyu kaynatılınca iyileşir?

Şehir efsanesinden öteye gitmeyen bir kanı da şebeke suyunun kaynatılınca daha da kaliteli olacağı veya temizleneceği kanısı. 100°C ‘de kaynayan su asla ve asla tamamen zararlı mikro organizmalardan arınmaz. Bu sıcaklığın çok çok üstünde de üreyebilen mikrop ve bakteriler bulunmaktadır, hatta sıcaklığın artması onların üremesini kolaylaştıran bir etken rolü bile görebilir. Bu da yediğiniz yemekte, giydiğiniz elbisede, içtiğiniz çayda, hatta temizlemek için yıkadığınız ellerinizde dahi mikrobun-bakterinin oluşmasını sağlar. Bu şekilde yumuşatılamayan su, hem ev ve işyerinizin tesisatında hem de suyla çalışan mekanik makinalarınızda geri dönüşümü imkansız arızalara yol açabilir.

Bunlara ilave olarak arıtılmayan şebeke suyu kullanan cihazlarınızda %20-30 oranında daha fazla temizlik maddesi ve enerji kullanırsınız. Kabataslak bir tarifle her 4-5 yıkamada kullandığınız deterjan ve enerji’nin 1’i boşa gitmektedir.

Konya’da Su Arıtma Cihazı

Son teknolojide üretilen ev işyeri veya fabrika girişinden hemen önce montajı gerçekleştirilen, farklı filtreleme özelliklerine sahip su arıtma cihazları sayesinde, uluslararası standartlara sahip içme ve kullanma suyu elde edebilirsiniz. İlk bakışta maliyetli olarak görülen su arıtma cihazı küçük bir hesaplama yapıldığında kendisini defalarca amorti ettiği ve sağlıklı içme suyunu en hesaplı şekilde size sunduğu görülmektedir. Siz de Konya’nın kireçli ve sert şebeke suyunu, yumuşak, sağlıklı ve içilebilir bir hale getirmek istiyorsanız bize ulaşın, ihtiyaçlarınıza özel su arıtma sistemimizle tanışın.